Ata Online

Ata Yatırım'ın Dijital İşlem Platformu Ata Online

1991 yılında Ata Holding tarafından kurulan Ata Online, sermaye piyasalarında online alım-satım işlerini başlatan ilk kurumlardan biridir. Müşteri odaklı hizmet anlayışıyla bireysel ve kurumsal müşterilerine yurt içi ve yurt dışı sermaye piyasası ürünlerini sunmaktadır. Benzersiz teknolojik alt yapısı, deneyimli araştırma bölümü ve Yatırımcı Koçlarından oluşan tecrübeli kadrosuyla yatırımcıların hedeflerini gerçekleştirmeleri için yıllarca destek vermiştir. 2016 yılı Aralık ayında global anlamda rekabetçi bir oluşuma imza atarak, sermaye piyasaları ve varlık yönetimi sektörüne liderlik eden Ata Yatırım ile birleşme kararı almıştır. Yeni yapılanmayla birlikte 25 yıldır Ata Finans Grubu bünyesinde faaliyet gösteren her iki şirket, teknolojik üstünlük ve sonuç odaklı yüksek getirili yatırım fikirlerini birleştirerek tek bir platformda toplamıştır. Bu doğrultuda Ata Online, Ata Yatırım’ın dijital platformu olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Yeni yapılanmayla birlikte 25 yıldır Ata Finans Grubu bünyesinde faaliyet gösteren her iki şirket, teknolojik üstünlük ve sonuç odaklı yüksek getirili yatırım fikirlerini birleştirerek tek bir platformda toplamıştır. Bu doğrultuda Ata Online, Ata Yatırım’ın dijital platformu olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

ATA GRUBU
Günümüzde çok çeşitli sektörlerde faaliyet gösterip büyük başarılara imza atan Ata Şirketler Grubu’nun kökleri 1969 yılında kurulan Seri İnşaat’a kadar uzanmaktadır. Bu şirketin kurulumu ile geliştirilen ve bir çok grup şirketi tarafından örnek alınan iş felsefeleri günümüzde de aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Ata İnşaat’ın üç ortağından biri olan Seri İnşaat, Türkiye’nin en büyük projelerinden Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) içinde yer alan ve maliyeti 2 milyar USD olan Atatürk Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nin yapımı gibi çok önemli bir görevi üstlenmiştir. Bu büyük proje 120 ay gibi çok kısa bir sürede tamamlanarak dünya rekorları arasında yer almış ve dünya inşaat sektörünün ilgisini çekmiştir. Atatürk Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Ata Grubu’nun inşaat alanındaki en büyük referanslarından birini oluşturmaktadır. Ata Grubu şirketleri günümüzde, finans, teknoloji, gıda, lojistik, gayrimenkul geliştirme, yapı malzemeleri üretimi, moda, turizm ve dış ticaret gibi çok değişik alanlarda faaliyet göstermektedir. Faaliyet alanlarındaki bu çeşitlilik grubu piyasa koşullarında oluşabilecek beklenmedik şiddetli dalgalanmalara karşı korumaktadır. Ata Grubu, 4 kıta/ 7 ülkede çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 20’den fazla şirketin sahibi ya da çoğunluğa sahip hissedarıdır.