Ata Online

RAPORLAR Seans Yorumu

8 Aralık 2016 Perşembe 14:27

Seans Yorumu

Günün ilk yarısında endeks genel olarak 76,000 seviyesinin üzerinde seyretti.

ABD 10 yıllıklarında yaşanan hafif yükseliş ve Avrupa piyasalarının kazançlarının belirli bölümünü geri vermesi endekste satışları hızlandırmaktadır.

Satışların max. 75,500 destek noktasına kadar devam edeceğini düşünüyoruz.

Endeksin genel olarak 75,500 seviyesinin üzerinde tutunacağını düşünüyoruz.

Gelen satışları alım fırsatı olarak algılamaya devam ediyoruz.

Saat 15:00’ geçtiğimiz hafta toplanan EKK’nın kararları açıklanacaktır.

Ayrıca saat 15:45’de Avrupa Merkez Bankasının faiz kararını bekleyeceğiz.

Saat: 16:30’da AMB Başkanı Draghi’nin açıklamalarını takip edeceğiz.

Beklentiler AMB’nin faizleri sabit bırakacağı yönündedir fakat piyasada oluşan beklenti parasal genişlemenin bitiş tarihinin uzatılacağı şeklindedir.

Parasal genişlemenin tarihinin uzatılması siyasi ve bankacılık sektörü açısından belirsizlik yaşayan Avrupa piyasalarında alımları hızlandırabilir. Bu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.