Ata Online

RAPORLAR VİOP Günlük Bülten

11 Ocak 2017 Çarşamba 08:40
VİOP / 94,000 kritik destek noktası.

Kısa Vade Strateji – VİOP30

Şubat vade endeks sözleşmelerinin 5 dakikalık grafiğinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.

Sözleşmelerin güne negatif açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. Açılışın ardından 94,500 destek noktasına kadar geri çekilmeler yaşanabilir. 94,500 destek noktasının kırılması durumunda 94,000 seviyesini takip edeceğiz.

Son zamanlar kura karşı duyarsızlığı artan endeks sözleşmelerinde yükselişlerin hızlanması için 95,000 direnç noktasının kırılması gerekmektedir. 95,000 direnç noktasının üzerinde 95,500 seviyesini takip edeceğiz.

VİOP30 Endeks Yorumu

VİOP30 günlük grafiğinde görüldüğü üzere 96,800 direnç noktası kırılmamıştır. Direnç noktasını kıramayan sözleşmelerde satış baskı yaşanmıştır.

96,800 direnç noktası kırılmadan alımların sınırlı kaldığını görmekteyiz.

Geri çekilmelerde 93,000 seviyesinin kırılması durumunda satışların hızlanarak 92,000 seviyesine doğru devam edeceğini düşünüyoruz.

Sözleşmelerin yeniden 95,000 direnç noktasının üzerine çıkması durumunda 96,800 direnç noktasını takip edeceğiz.

Sözleşmelerde kalıcı yükselişlerin devam etmesi için 96,800 seviyesinin üzerinde işlem görmesi gerekmektedir.

VİOP Dolar/TL Sözleşmesi

VİOP Dolar/TL sözleşmeleri son günlerde grafikte görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde alıcılı şekilde işlemlerini sürdürmektedir.

Dün gelen alımlar ile trendin direnç noktasını kıran ve tarihi zirve seviyelerinde işlem gören Dolar/TL sözleşmelerinde yükselişlerde 3,85 direnç noktasını takip edeceğiz. 3,85 direnç noktasını kırması durumunda 3,87 seviyesini takip edeceğiz.

Olası geri çekilmeler yaşanması durumunda 3,80 seviyesi destek noktası olarak takip edilecektir. 3,80 seviyesinin altına sarkması durumunda 3,77 seviyesine kadar geri çekilmeler yaşanabilir.

Dolar/TL sözleşmelerinde 3,77 seviyesinin altına sarkmadığı sürece yükselişler devam edecektir.Bu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.