Ata Online

RAPORLAR Günlük Bülten

11 Ocak 2017 Çarşamba 09:42
Günlük Bülten / Kura karşı duyarsızlaşan endeks hareketleri izliyoruz.

BIST: Endeks dün kurda yaşanan yükselişlere rağmen yatay hareketler sergilemiştir. Endeksin güne negatif açılış ile başlayacağını düşünüyoruz açılışın ardından 77,000 destek noktasını kırması durumunda satışların 76,300 seviyesine kadar devam etmesi olasıdır. Geçtiğimiz günlerde kurda yaşanan yükselişlerden etkilenmeyecek bir gün olur ise 77,500 direnç noktasının üzerinde 200 günlük ortalamasını olan 78,200 takip edeceğiz.

Direnç: 77,500 – 78,200 – 79,000 Destek: 77,000 – 76,300 – 75,800

Küresel Piyasalar: Bugün TSİ 19:00’daki Trump basın toplantısı öncesi piyasalardaki volatilite devam etmektedir. Dün kayıplarını geri alan dolar değer kazanırken DXY tekrardan 102.00 seviyesinin üzerindedir. 1.0630’dan gelen satışlar ile €/$ paritesi tekrardan 1.0550 seviyesindedir. 1.0520 önemli destek seviyesi olmaya devam ediyor. Kırılması halinde parite 1.0360’ı test edebilir. Bunda da belirleyici olan Trump’ın açıklamaları olabilir. Dün 2.35 seviyesinden gelen satışlar ile ABD 10 yıllıkları tekrardan 2.3850 seviyesindedir. Altın 1188 ABD$ seviyesinde gücünü korurken, petrol fiyatlarında teknik olarak gevşeme sinyalleri gelmeye başladı, brent petrol 53.70 ABD$ seviyesindedir. Bugün önemli bir veri bulunmuyor.

Faiz: Dolar/TL’de volatilite rekor seviyeye ulaşmış durumdadır. Sabah 3.8950 seviyesini test eden $/TL hacimsiz, satıcısız, müdahelesiz bir şekilde yukarı yönlü hareketine devam ederken bugün TL varlıklar üzerinde ekstra bir satış yaratabilir. Dün bir takım adımlar atan TCMB’nin yeni bir aksiyon planı var mı yakından takip edilecek. $ karşısında dünyada en fazla değer kaybeden TL deki volatite düşmeden faizlerde de satışların devamı beklenbilir. 10 yıllık tahvilin 12.00 bileşik seviyesini hedefleyeceğini düşünmekteyiz.

Ekonomik Takvim

Türkiye havalimanlarında Aralık ayında toplam yolcu sayısı yıllık bazda %0.1 artış gösterdi. <Nötr>

Yurtiçi yolcu sayısı Aralık ayında yıllık bazda %1.9 artış gösterirken, uluslararası yolcu sayısı aynı dönemde yıllık bazda %3.0 daraldı.

Ata Yatırım Araştırma Ekibinin Temel ve Teknik Önerileri

ATA YATIRIM MÜŞTERİLERİNİN EN ÇOK ALDIĞI VE EN ÇOK SATTIĞI HİSSELER (KONSOLİDE)

Dün Yapılan Net Alım SatımlarBu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.