Ata Online

RAPORLAR VİOP Günlük Bülten

12 Ocak 2017 Perşembe 08:54
VİOP / Yeni güne pozitif açılış beklentisi.

Kısa Vade Strateji – VİOP30

Şubat vade endeks sözleşmelerinin 5 dakikalık grafiğinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.

Dün sözleşmeler günün en yüksek seviyesinden kapatmıştır. Yeni güne sözleşmelerin pozitif açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. 96,000 direnç noktasını test edeceğini düşündüğümüz sözleşmelerin 96,000 direnç noktasını kırarak 96,800 seviyelerine doğru hareketleneceğini öngörmekteyiz.

Sözleşmelerde olası geri çekilmeler yaşanması durumunda 95,000 seviyesi destek noktamız olacaktır. Ana destek noktamız ise 94,500 seviyesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Biz kısa vadeli uzun pozisyonların korunmasını önermekteyiz.

VİOP30 Endeks Yorumu

VİOP30 günlük grafiğinde görüldüğü üzere geçtiğimiz günlerde 96,800 direnç noktasını kıramamıştır. Endeks sözleşmelerinin kısa vadede yeniden 96,800 direnç noktasını test edeceğini düşünüyoruz. 96,800 direnç noktasının kırılması sözleşmelerde yükselişleri hızlandıracaktır.

96,800 direnç noktasının üzerinde 98,500 seviyesine doğru yükselişler devam edecektir. 98,500 direnç noktasının üzerinde 100,000 seviyesini hedefleyeceğiz.

Sözleşmeler 94,000 destek noktasını kırmadan geri çekilmelerin sınırlı kalacağını düşünüyoruz.

Sözleşmelerde kalıcı yükselişlerin devam etmesi için 96,800 seviyesinin üzerinde işlem görmesi gerekmektedir.

VİOP Dolar/TL Sözleşmesi

VİOP Dolar/TL sözleşmeleri son günlerde grafikte görüldüğü üzere yükseliş trendi oluşturmuştur.

Dün Dolar/TL sözleşmelerinde yaşanan yükselişler ile trendin üzerinde işlem görmektedir.

3,97 direnç noktasını kırması durumunda 4,00 seviyesini takip ediyor olacağız.

Dolar/TL sözleşmelerinin 3,97 direnç noktasını kıramaması sözleşmelerde geri çekilmeleri 3,95 seviyesine doğru hızlandıracaktır.

3,95 seviyesinin altında kaldığı sürece 3,90 seviyesini hedefleyebiliriz.Bu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.