Ata Online

RAPORLAR VİOP Günlük Bülten

15 Mart 2017 Çarşamba 08:55
VİOP / FED öncesi piyasalar sıkışmaya devam ediyor...

Kısa Vade Strateji – VİOP30

Nisan vade 60 dakikalık endeks sözleşmelerinde görüldüğü üzere geçtiğimiz haftadan bu yana sıkışmalar devam etmektedir.

Sözleşmelerin güne yatay açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. 109,500 direnç noktasının kırılması durumunda 110,000 seviyesine kadar yükselişler devam edebilir.

Sözleşmelerde yükselişlerin hızlanması ve kalıcı olması için 110,000 direnç noktasının kırılması gerekmektedir.

Olası geri çekilmelerde 108,500 destek noktasını takip edeceğiz.

VİOP30 Endeks Yorumu

VİOP30 günlük grafiğinde görüldüğü yaklaşık bir aydır yatay bant içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.

Sözleşmeler 107,500 destek noktası kritik destek noktasıdır. Belirtilen destek noktasının kırılması durumunda satışların 105,000 destek noktasına kadar devam edeceğini düşünüyoruz.

Sözleşmelerin genel olarak 107,500 destek noktasının altına sarkacağını düşünmüyoruz.

Sözleşmelerin yeniden yükselişlerini sürdürmesi için 110,000 direnç noktasını kırması gerekmektedir. 110,000 direnç noktası kırılmadan yükselişlerin sınırlı kalacağını düşünüyoruz.

VİOP Dolar/TL Sözleşmesi

VİOP Dolar/TL sözleşmeleri son günlerde yükseliş dar bantlı yükseliş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.

3,82 direnç noktasını kırması durumunda yükselişler kademeli olarak 3,85 seviyesine doğru devam edebilir.

3,82 direnç noktası kırılmaz ise geri çekilmelerde 3,7750 destek noktasını takip edeceğiz. 3,7750 destek noktasının kırılması Dolar/TL’de satışları 3,75 seviyesine doğru hızlandıracaktır.Bu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.