Ata Online

RAPORLAR VİOP Günlük Bülten

16 Mart 2017 Perşembe 08:35
VİOP / FED sonrası olumlu açılış beklentisi…

Kısa Vade Strateji – VİOP30

Nisan vade 5 dakikalık endeks sözleşmelerinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde işlemlerinin devam ettiğini görmekteyiz.

Sözleşmelerin güne pozitif açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. Açılışın ardından 110,000 direnç noktasına doğru yükselişlerin devam edeceğini düşünüyoruz. Belirtilen direnç noktasının kırılması durumunda yükselişlerin 110,500 direnç noktasına doğru devam edeceğini düşünüyoruz.

Olası geri çekilmelerde 109,000 destek noktasını takip edeceğiz. Genel olarak 109,000 destek noktasının altına sarkmalar beklemiyoruz.

VİOP30 Endeks Yorumu

VİOP30 günlük grafiğinde görüldüğü son aylarda yatay bant içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.

Sözleşmelerde 110,000 direnç noktası kritik direnç noktasıdır. Belirtilen direnç noktasını kırması durumunda yükselişlerin kademeli olarak 112,500 seviyesine doğru devam edeceğini düşünüyoruz.

Endeks sözleşmelerinin ana destek noktası 107,000 seviyesidir.

Uzun pozisyonların korunmasını tavsiye ederiz.

VİOP Dolar/TL Sözleşmesi

VİOP Dolar/TL sözleşmeleri son haftalarda geri çekilmeler yaşasa da son birkaç gündür 3,65 destek noktasından gelen alımlar ile yeniden yönünü yukarı çevirmiştir.

3,82 direnç noktasını kıramayan sözleşmelerin geri çekilmeler yaşayacağını düşünüyoruz.

3,75 destek noktasını kırması durumunda 3,70 seviyesine kadar geri çekilmeler devam edecektir.

3,70 destek noktasını kırması durumunda ise 3,68 destek noktasını takip edeceğiz.

Dolar/TL de kısa pozisyonların korunmasını önermekteyiz.Bu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.