Ata Online

RAPORLAR Haftalık Rapor

10 Nisan 2017 Pazartesi 10:21
Ata Yatırım Araştırma Türkiye ve Diğer Ülkeler Karşılaştırma

Global benzerlerine göre %30 iskontolu...

Kaynak: Bloomberg Tahminleri, 7 Nisan 2017 itibariyle

Bankalar cazip görünmeye devam ediyor…

Kaynak: Bloomberg Tahminleri, 7 Nisan 2017 itibariyle (Turkiye icin XBANK Endeksi kullanılırken, MSCI EM Bankacılık icin MXEF0BK Endeksi kullanilmistir.)

Mayıs 2013 ortasından itibaren Türkiye yoğun satış baskısı altında kaldı.

Kaynak: Bloomberg Tahminleri, 7 Nisan 2017 itibariyle, *Rusya Tahvilleri 8 Yıllıktır. (Borsa performansları ülkelerin kendi para birine göre değerlendirilmiştir.)

Yıl başından beri değişimin karşılaştırılması...

1 haftalık değişimin karşılaştırılması...

2 haftalık değişimin karşılaştırılması...

4 haftalık değişimin karşılaştırılması...Bu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.