Ata Online

RAPORLAR VİOP Günlük Bülten

18 Nisan 2017 Salı 08:40
VİOP / Küresel piyasalar ile paralel hareketler bekliyoruz…

Kısa Vade Strateji – VİOP30

Nisan vade sözleşmelerin 5 dakikalık grafiğinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde olduğu görmekteyiz. Trendin destek noktasın yakın seviyelerde işlem gören sözleşmelerin güne hafif negatif açılış ile güne başlayacağını düşünüyoruz.

Sözleşmelerde 111,000 seviyesi destek noktası olarak takip edilecektir. 111,000 destek noktasını kırmadığı sürece tepki alımları gelebilir.

Sözleşmelerin yükselişlerini hızlandırması için 111,750 direnç noktasını kırması gerekmektedir.

Küresel piyasalar ile paralel hareketler sergilemeye başlayacağız.

VİOP30 Endeks Yorumu

VİOP30 günlük grafiğinde görüldüğü üzere sözleşmeler genel olarak iki aydır hafif yükseliş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir. Dün gelen alımlar ile trendin direnç noktasını test ettiğini görmekteyiz.

113,000 direnç noktasını kırması durumunda 115,000 direnç noktasına kadar yükselişlerin devam edeceğini düşünüyoruz.

113,000 direnç noktasının kırılmaması durumunda hafif eğimli yükseliş trendi içerisinde destek noktasına kadar geri çekilmeler devam edecektir.

Sözleşmelerin yükselişlerini sürdürmesi için 113,000 direnç noktasını kırması gerekmektedir.

VİOP Dolar/TL Sözleşmesi

VİOP Dolar/TL sözleşmeleri son haftalarda grafikte görüldüğü üzere düşüş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmekteyken zaman zaman trendin dışına çıksa da yeniden geri çekilmeler yaşayarak düşüş trendinin içine girmiştir.

Dolar/TL’de geri çekilmelerin 3,67 destek noktasında tutunan sözleşmelerin yeniden 3,70 direnç noktasına doğru yükselişlerini sürdüreceğini düşünüyoruz.

3,70 direnç noktasını kırması durumunda 3,72 seviyesine doğru yükselişlerin yaşanacağını öngörmekteyiz.

Dolar/TL’de geri çekilmelerin hızlanması için 3,67 destek noktasının kırılması gerekmektedir.Bu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.