Ata Online

RAPORLAR VİOP Günlük Bülten

19 Nisan 2017 Çarşamba 08:34
VİOP / Dolar/TL’de gerilemeler yaşanabilir…

Kısa Vade Strateji – VİOP30

Nisan vade sözleşmelerin 5 dakikalık grafiğinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmeye devam etmektedir. Trendin direnç noktası olan 112,500 seviyesini test eden sözleşmelerin direnç noktasından geri çekilmeler yaşadığını görmekteyiz.

Sözleşmelerin güne yatay açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. Trend içerisinde geri çekilmeler yaşanması durumunda 111,500 destek noktasını takip edeceğiz. 111,500 destek noktasında tutunması durumunda sözleşmelerde yükselişler devam edecektir.

Sözleşmelerin yükselişlerini hızlandırması için 112,500 direnç noktasını kırması gerekmektedir.

VİOP30 Endeks Yorumu

VİOP30 günlük grafiğinde görüldüğü üzere sözleşmeler genel olarak iki aydır hafif yükseliş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir. Genel alımlar ile trendin direnç noktasını test ettiğini görmekteyiz.

113,000 direnç noktasını kırması durumunda 115,000 direnç noktasına kadar yükselişlerin devam edeceğini düşünüyoruz.

113,000 direnç noktasının kırılmaması durumunda hafif eğimli yükseliş trendi içerisinde destek noktasına kadar geri çekilmeler devam edecektir.

Sözleşmelerin yükselişlerini sürdürmesi için 113,000 direnç noktasını kırması gerekmektedir.

VİOP Dolar/TL Sözleşmesi

VİOP Dolar/TL sözleşmeleri son haftalarda grafikte görüldüğü üzere düşüş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmekteyken zaman zaman trendin dışına çıksa da yeniden geri çekilmeler yaşayarak düşüş trendinin içine girmiştir.

Dolar/TL’de geri çekilmelerin 3,67 destek noktasında tutunan sözleşmelerin yeniden 3,70 direnç noktasını test etmiştir.

Dolar/TL’nin 3,67 destek noktasını kırarak 3,65 destek noktasına kadar geri çekilmelerini sürdüreceğini düşünüyoruz.

Dolar/TL’de geri çekilmelerin 3,65 destek noktasının kırılması durumunda hızlanacağını düşünüyoruz.

Dolar/TL’de kısa pozisyon önermekteyiz.Bu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.