Ata Online

RAPORLAR VİOP Günlük Bülten

21 Nisan 2017 Cuma 08:40
VİOP / Yükseliş trendi içerisinde pozitif hareketler devam edecek…

Kısa Vade Strateji – VİOP30

Nisan vade sözleşmelerin 5 dakikalık grafiğinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde pozitif işlemlerin devam ettiğini görmekteyiz.

Sözleşmelerin güne pozitif açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. Açılışın ardından 113,000 direnç noktasını kırıp 114,000 direnç noktasına doğru yükselişlerini sürdüreceğini düşünüyoruz.

Olası geri çekilmelerde 112,500 destek noktasını takip edeceğiz. Geri çekilmeler kar satışları yaşanması durumunda alım fırsatı olarak değerlendirmekteyiz.

115,000 seviyesine kadar uzun pozisyon önermekteyiz.

VİOP30 Endeks Yorumu

VİOP30 günlük grafiğinde görüldüğü üzere sözleşmeler genel olarak iki aydır hafif yükseliş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir. Genel alımlar ile trendin direnç noktasını test ettiğini görmekteyiz.

Bugün için 113,000 direnç noktasını kıracağını ve yükselişlerini kademeli olarak 115,000 seviyesine kadar sürdüreceğini düşünüyoruz.

Yükseliş trendi içerisinde olası geri çekilmeleri alım fırsatı olarak değerlendirmekteyiz.

VİOP Dolar/TL Sözleşmesi

VİOP Dolar/TL sözleşmeleri son haftalarda grafikte görüldüğü üzere düşüş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.

Dolar/TL’de geri çekilmelerde 3,65 destek noktasını kırması durumunda 3,6250 seviyesine kadar geri çekilmeler devam edebilir.

Dolar/TL’nin 3,6250 destek noktasını kırması durumunda geri çekilmeler kademeli olarak 3,60 destek noktasına kadar devam edecektir.

Dolar/TL’de 3,70 direnç noktası kırılmadan alımların sınırlı kalacağını düşünüyoruz.

Dolar/TL’de kısa pozisyon önermekteyiz.Bu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.