Ata Online

RAPORLAR VİOP Günlük Bülten

17 Mayıs 2017 Çarşamba 08:52
VİOP / Destek noktasına dikkat !

Kısa Vade Strateji – VİOP30

 • Haziran vade sözleşmelerin 60 dakikalık grafiğinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde destek noktasından gelen tepki alımları ile trend içerisinde yükselişlerini sürdürmeye devam etmektedir.
 • Sözleşmelerin yeni güne yatay açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. Açılışın ardından kar satışları gelmesi durumunda 119,000 destek noktasını takip edeceğiz.
 • Sözleşmelerde yükselişlerin yeniden hızlanması için 120,000 direnç noktasını kırması gerekmektedir. 120,000 direnç noktasını kırması durumunda 121,000 seviyesine kadar yükselişlerini sürdüreceğini düşünüyoruz.
 • 118,300 destek noktası kırılmadan kalıcı kısa pozisyon önermiyoruz. Yükseliş trendi devam ediyor.

VİOP30 Endeks Yorumu

 • VİOP30 günlük grafiğinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.
 • Sözleşmelerin 120,000 direnç noktasını kırması durumunda yükselişlerin kademeli olarak 122,500 seviyesine doğru yükselişlerini sürdüreceğini düşünüyoruz.
 • Olası geri çekilmeler yaşanması durumunda 115,000 ana destek noktamız olarak takip edilecektir.

VİOP Dolar/TL Sözleşmesi

 • VİOP Dolar/TL sözleşmeleri son haftalarda grafikte görüldüğü üzere düşüş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.
 • Dolar/TL’nin 3,65 direnç noktasını kırmadığı sürece sert yükselişler beklemiyoruz.
 • Trend içerisinde geri çekilmelerini sürdüreceğini düşündüğümüz Dolar/TL’nin 3,60 destek noktasını kırması durumunda 3,5850 seviyesine kadar geri çekilmeler devam edecektir.
 • 3,65 direnç noktasının üzerine çıkmadan uzun pozisyon önermiyoruz.Bu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.