Ata Online

RAPORLAR Günlük Bülten

17 Mayıs 2017 Çarşamba 10:03
Günlük Bülten / Kar satışları alım fırsatı yaratıyor…

BIST: Endeks dün genel olarak 96,000 destek noktasının üzerinde tutunmuştur. Endeksin yeni güne yatay açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. Gün içerisinde 96,500 direnç noktasına doğru yükselişlerini sürdürebilir. 96,500 direnç noktasını kırması durumunda yükselişlerin 97,500 seviyesine doğru kademeli olarak devam edeceğini öngörmekteyiz. Olası geri çekilmelerde 95,800 destek noktasının kırılması durumunda satışların 95,000 destek noktasına kadar devam edeceğini düşünüyoruz. 95,000 destek noktası kırılmadan satışların yoğunlaşacağını düşünmüyoruz.

Direnç: 96,500 – 97,000 – 97,500 Destek: 95,800 – 95,000 – 94,500

Küresel Piyasalar: Trump tartışmaları gündeme oturmuş durumdayken azledilme hikayesi kulaklara ütopik gelse de piyasa fiyatlamalarını şekillendirmeye başladı. Sonuç; Dolar değer kaybederken, ABD 10 yıllık faizleri geriliyor, altın ise değer kazanıyor. €/$ 1.1100’i aşarken, DXY 98.00’in altındadır. ABD 10 yıllıkları 2.30’un altına gelirken dünü yatayda kapatan ABD hisse senetleri vadeli işlemlerde satışları işaret etmektedir. Altın 1243 ABD$’a yükselirken 1250 ABD$’ı hedefliyor. ABD vadelilerindeki satış baskısı Asya borsalarına da yansımış durumdadır. Bugün ABD tarafında önemli veri bulunmuyor.

Faiz: Dün oldukça yatay bir gün geçiren kur cephesi global olarak değer yitiren Dolar karşısında kuvvetlenirken, Euro’ya karşı değer kaybetti. Sepet bazda baktığımızda ise TL’nin nette değer kaybettiğini görmekteyiz. Bu sabaha baktığımızda benzer seyir devam etmektedir. 3.53 – 3.58 gibi geniş bir günlük bant bizi bekliyor. Dün ihalelere giden düşük teklif ve yüksek karşılama oranı tahvil faizleri için negatif görünmektedir. Bugüne ise yatay bir başlangıç yapıyoruz. Kur tarafında bozulma görülürse tekrardan 10.70 üstü hedeflenebilir.

Ekonomik Takvim

Bizim Toptan <BIZIM TI> geri alım programı dahilinde ağırlıklı 11.53TL fiyattan 15 bin lot hisse geri alımı yaptı.

Ata Yatırım Araştırma Ekibinin Temel ve Teknik Önerileri

ATA YATIRIM MÜŞTERİLERİNİN EN ÇOK ALDIĞI VE EN ÇOK SATTIĞI HİSSELER (KONSOLİDE)

Dün Yapılan Net Alım Satımlar

Yabancı Takas Oranı (%)

Yabancı Takas Oranı 15 Mayıs 2017 itibariyle %64.80 seviyesindedir.

BIST 100 Kapanış&HacimBu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.