Ata Online

RAPORLAR VİOP Günlük Bülten

18 Mayıs 2017 Perşembe 08:39
VİOP / Sözleşmeler trendin destek noktasında…

Kısa Vade Strateji – VİOP30

  • Haziran vade sözleşmelerin 60 dakikalık grafiğinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde destek noktasına kadar geri çekilmeler yaşamıştır. Açılışın ardından geri çekilmelerin devam etmesi durumunda 118,300 destek noktasını takip edeceğiz.
  • 118,300 destek noktasının kırılması durumunda satışlar 117,500 destek noktasına kadar geri çekilebilir.
  • Sözleşmelerin destek noktasında tutunması durumunda 119,000 direnç noktasını kırması durumunda trend içerisinde yükselişler devam edebilir.
  • 119,000 direnç noktasının kırılması durumunda yeniden yükselişlerin 120,000 seviyesine doğru devam edebilir.

VİOP30 Endeks Yorumu

  • VİOP30 günlük grafiğinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.
  • Sözleşmelerin 120,000 direnç noktasını kırması durumunda yükselişlerin kademeli olarak 122,500 seviyesine doğru yükselişlerini sürdüreceğini düşünüyoruz.
  • Olası geri çekilmeler yaşanması durumunda 115,000 ana destek noktamız olarak takip edilecektir.

VİOP Dolar/TL Sözleşmesi

  • VİOP Dolar/TL sözleşmeleri son haftalarda grafikte görüldüğü üzere düşüş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.
  • Dün yaşanan yükselişler ile trendin direnç noktasını test etmektedir. Direnç noktasını 3,62 seviyesini kırar ise Dolar/TL’de yükselişlerin 3,65 seviyesine kadar devam edeceğini düşünüyoruz.
  • Olası geri çekilmelerde 3,59 destek noktasını takip edeceğiz.Bu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.