Ata Online

RAPORLAR VİOP Günlük Bülten

17 Temmuz 2017 Pazartesi 09:16
VİOP / Teknik göstergeler aşırı alım bölgesinde…

Kısa Vade Strateji – VİOP30

  • Ağustos vade sözleşmelerin 60 dakikalık grafiğinde görüldüğü üzere direnç noktasının üzerinde işlemlerini sürdürmektedir.
  • Sözleşmelerin güne yatay açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. Açılışın ardından 132,000 seviyesine doğru yükselişler yaşanabilir fakat yükselişlerin sınırlı kalacağını düşünüyoruz.
  • Geri çekilmeler yaşanması durumunda 130,500 destek noktasını takip edeceğiz. 130,500 destek noktasının kırılması durumunda endeks sözleşmelerinde geri çekilmelerin 130,000 seviyesine kadar devam edeceğini düşünüyoruz.
  • Endeks sözleşmelerinde kısa pozisyon denenebilir.

VİOP30 Endeks Yorumu

  • VİOP30 günlük grafiğinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.
  • Sözleşmelerin 130,000 seviyesinin üzerinde işlemlerini sürdürdüğünü görmekteyiz. Sözleşmelerin direnç noktası 132,000 seviyesidir. 132,000 direnç noktasının altında kaldığı sürece geri çekilmeler hızlanabilir.
  • Olası geri çekilmeler yaşanması durumunda 129,500 ana destek noktamız olarak takip edilecektir.

VİOP Dolar/TL Sözleşmesi

  • VİOP Dolar/TL sözleşmeleri son aylarda grafikte görüldüğü üzere düşüş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.
  • Dolar/TL sözleşmelerinin 3,70 direnç noktasını kıramadığı sürece yükselişleri sınırlı kalacaktır ve düşüş trendi içerisinde işlemlerini sürdüreceğini öngörmekteyiz.
  • 3,60 destek noktasını kıran sözleşmelerin 3,56 destek noktasın kadar geri çekilmelerini sürdüreceğini düşünüyoruz.Bu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.