Ata Online

RAPORLAR Günlük Bülten

17 Temmuz 2017 Pazartesi 09:24
Günlük Bülten / Direnç noktasına yakın seviyelerdeyiz…

BIST: Endeks geçtiğimiz hafta rekor üstüne rekor kırmıştır. Endeksin yeni haftaya yatay açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. Endekste yükselişlerin devam etmesi durumunda 105,500 direnç noktamız olacaktır. 105,50 direnç noktasını kırması durumunda 106,000 seviyesini yakında takip ediyor olacağız. Biz endekste yükselişlerin sınırlı kalacağını ve hafif kar satışlarının yaşanacağını düşünüyoruz. 105,000 seviyesinin altına sarkması durumunda 104,000 seviyesini hedefleyeceğiz. 104,000 destek noktasının kırılması durumunda endekste satışlar hızlanarak devam edecektir.

Direnç: 105,500 – 106,000 – 107,000 Destek: 105,000 – 104,500 – 104,000

Küresel Piyasalar: ABD tüketici fiyatları verisinin beklentilerin altında gelmesi küresel piyasalarda yükselişleri desteklemektedir. ABD verisinin ardından Dolar’da geri çekilmeler yaşanmıştır. Çin ekonomisinin büyüme hızını sabit tutması küresel piyasalarda büyüme beklentilerini desteklemiştir.

Faiz: ABD tüketici fiyatlarının verisinin ardından ABD 10 yıllık faizlerinde geri çekilmeler hızlanmıştır.2,40 seviyesinden geri çekilmelerini sürdürmektedir. 2,40 seviyesi kırılmadan ABD 10 yıllık faizlerinde yükselişlerin sınırlı kalacağını düşünüyoruz. Geri çekilmelerde 2,27 seviyesinin altına sarkmalar yaşanması durumunda geri çekilmeler 2,21 seviyesi hedeflenebilir. İçeride 10 yıllık tahvillere yabancı yatırımcıların ilgisinin devam ettiğini görmekteyiz, geri çekilmelerin 10,50 seviyesine kadar devam edeceğini düşünüyoruz.

Ekonomik Takvim

Ata Yatırım Araştırma Ekibinin Temel ve Teknik Önerileri

ATA YATIRIM MÜŞTERİLERİNİN EN ÇOK ALDIĞI VE EN ÇOK SATTIĞI HİSSELER (KONSOLİDE)

Dün Yapılan Net Alım Satımlar

Yabancı Takas Oranı (%)

Yabancı Takas Oranı 13 Temmuz 2017 itibariyle %65.63 seviyesindedir.

BIST 100 Kapanış&HacimBu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.