Ata Online

RAPORLAR VİOP Günlük Bülten

11 Ağustos 2017 Cuma 08:46
VİOP / Kar satışları devam ediyor…

Kısa Vade Strateji – VİOP30

 • Ağustos vade sözleşmelerin 60 dakikalık grafiğinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde düzeltme hareketleri devam etmektedir.
 • Sözleşmelerin yeni güne yatay açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. Açılışın ardından 134,000 direnç noktasını test edeceğini öngörmekteyiz.
 • Sözleşmelerin yükselişlerini sürdürmesi ve alımların yeniden hızlanması için 134,000 direnç noktasını kırması gerekmektedir.
 • Belirtilen direnç noktasının altında kalması satışları yeniden canlandıracaktır. 133,000 destek noktasının kırılması durumunda geri çekilmeler 131,500 seviyesine kadar devam edecektir.

VİOP30 Endeks Yorumu

 • VİOP30 günlük grafiğinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.
 • Sözleşmelerin 137,000 direnç noktasını kıramaması geri çekilmeleri hızlandırmıştır.
 • 134,000 destek noktasının altına kalması durumunda trend içerisinde düzeltme hareketleri 132,000 seviyesine kadar devam edebilir.
 • Yükselişlerin yeniden hızlanması ve 140,000 seviyesine devam etmesi için 137,000 direnç noktasının kırılması gerekmektedir.

VİOP Dolar/TL Sözleşmesi

 • VİOP Dolar/TL sözleşmeleri son aylarda grafikte görüldüğü üzere düşüş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.
 • Dolar/TL sözleşmelerinin 3,5750 direnç noktasını kırmadığı sürece yükselişler sınırlı kalacaktır.
 • 3,55 destek noktasını kırması durumunda 3,5250 destek noktasına kadar geri çekilmeler devam edecektir.Bu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.