Ata Online

RAPORLAR VİOP Günlük Bülten

13 Eylül 2017 Çarşamba 08:36
VİOP / Yükseliş trendi devam ediyor…

Kısa Vade Strateji – VİOP30

 • Ekim vade sözleşmelerin 60 dakikalık grafiğinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir. Destek noktasından tepki alımları beklemekteyiz.
 • Sözleşmelerin güne yatay açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. Açılışın ardından 136,000 seviyesine doğru yükselişlerin devam edeceğini düşünüyoruz.
 • 136,000 direnç noktasını kırması durumunda yükselişlerin 137,500 seviyesine kadar devam edeceğini düşünüyoruz.
 • Sözleşmelerde geri çekilmeler yaşanması durumunda 134,300 seviyesi destek noktamız olacaktır.
 • Genel olarak sözleşmelerin trend içerisinde işlemlerini sürdüreceğini düşünüyoruz.

VİOP30 Endeks Yorumu

 • VİOP30 günlük grafiğinde görüldüğü üzere yükseliş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.
 • Sözleşmelerin trendin destek noktasına yakın seviyelerde işlem görmektedir. 134,000 destek noktasının altına sarkmadığı sürece tepki alımları ile yükselişlerini sürdüreceğini düşünüyoruz.
 • 137,500 direnç noktasını kırması durumunda yükselişlerin 140,000 seviyesine kadar kademeli olarak sürdüreceğini öngörmekteyiz.
 • Olası geri çekilmelerde 134,000 destek noktasının altına sarkmalar gerçekleşirse 132,500 seviyesini takip edeceğiz.

VİOP Dolar/TL Sözleşmesi

 • VİOP Dolar/TL sözleşmeleri son aylarda grafikte görüldüğü üzere düşüş trendi içerisinde işlemlerini sürdürmektedir.
 • Dolar/TL sözleşmelerinin 3,5250 direnç noktasını kırmadığı sürece yükselişler sınırlı kalacaktır.
 • 3,50 seviyesinin altında işlemlerini sürdüren Dolar/TL’de geri çekilmelerin 3,45 seviyesine kadar devam edecektir.
 • Dolar/TL’de geri çekilmelerin devam etmesi ve 3,45 destek noktasının kırılması durumunda satışlar 3,4250 seviyesine kadar devam edebilir.Bu bültende yer alan bilgiler Ata Yatırım tarafından bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşlere ilişkin bilgiler güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilmiş olup, Ata Yatırım bu bilgilerin doğruluğu hakkında garanti vermemektedir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumda, ortaya çıkabilecek sonuçlardan dolayı Ata Yatırım sorumluluk kabul etmez. Ata Yatırım, hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve /veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir, ortadan kaldırabilir. Ata Yatırım, mesajın ve bilgilerinin size, değişikliğe uğrayarak, geç ulaşmasından, bütünlük ve gizliliğinin korunamamasından, virüs içermesinden ve bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bu e-postanın virüs içermemesi için alınması gereken tedbirler alınmıştır. İşbu e-posta ve eklerinin kullanımdan kaynaklı zarar veya kayıplardan sorumlu olmadığımız için kullanmadan önce virüs kontrol programlarınızı uygulamanızı tavsiye ederiz.